Kun je deze mail niet lezen?
header img
Verontrustende verzuimontwikkeling

Allerlei grote en kleine fusies en menige wijziging van pi-systeem maakte het deze keer voor ons een extra grote uitdaging om alle data van kwartaal 1-2015 te verzamelen.  Maar het is opnieuw gelukt! Hieronder bieden we jullie de eerste inzichten. Eerder maakten we al melding van een verontrustende verzuimontwikkeling. Helaas zien we die alleen nog maar toenemen.

Het voortschrijdend verzuim is ten opzichte van een jaar geleden met 9 procent (0,5 procentpunt) gestegen van 4,67 naar 5,15 (grafiek 1). Die stijging wordt niet alleen veroorzaakt door het korte verzuim van de griepgolf in de afgelopen maanden. Ook het langdurig verzuim laat een grote stijging zien (grafiek 2). 

 
 



Deze zorgelijke ontwikkeling is structureel en wordt in de gesprekken met onze klanten bevestigd. Maar wat kunnen de oorzaken van deze stijging zijn? Bij de ziekenhuizen vinden op het moment nogal wat fusies plaats. Die brengen veel onrust en onduidelijkheid met zich mee. Dat zien we ook terug bij organisaties die de beweging naar zelfsturing aan het maken zijn. Daarnaast weten we dat het aantal cliënten met een zwaardere zorgvraag is toegenomen, wat het werk in de zorgbranche veeleisender heeft gemaakt.

Om precies de oorzaken van de stijging te achterhalen is meer onderzoek nodig. In de komende nieuwsbrieven zullen we hier meer aandacht aan besteden.

Interactiegroepen voor verzuim en gezondheid professionals
Half juni starten we met de eerste interactiegroep van zes deelnemers die werkzaam zijn als verzuimspecialist, gezondheidsmanager en/of casemanager in de zorg. Gedurende zes maanden faciliteert Vernet de mogelijkheid om met je concullega’s te sparren en informatie uit te wisselen over het (soms ingewikkelde) werk dat je dagelijks bezighoudt. Een ervaren consultant van Vernet zal begeleiding bieden tijdens de live meeting en de online bijeenkomsten. Op dit moment zijn er nog twee plekken beschikbaar.

Meer informatie over de interactiegroepen.

 

Workshop "Best Practices uit de praktijk"
Wil jij in gesprek met één van onze best practices en wil jij ook in gesprek met de andere deelnemers over verzuim & inzetbaarheid? Kom dan langs op de workshop.
De aanmeldingen lopen op dit moment gestaag binnen. Er zijn nog twee plekken op 16 juni en nog drie plekken op 23 juni.

Meer informatie over de workshops
 


Mocht je naar aanleiding van deze nieuwsbrief nog vragen of opmerkingen hebben, neem dan contact met ons op: info@vernet.nl! Bellen kan ook: (020) 422 97 71.

Met vriendelijke groet,
Het team van Vernet
Personeelsperformance in Perspectief
twitter
Oude Braak 16. 1012PS Amsterdam, TEL: (020) 422 97 71
CONTACT | WEBSITE | PRIVACY BELEID | |