De bestseller van Frankrijk Binnendoor

Bonjour

De eerste week van september zit er al weer op. Een week vol actie op de Frankrijk Binnendoor burelen want vrijdag werden manuscript en foto-bestanden van de nieuwe Regiogids Noordwest-Frankrijk ingeleverd bij de vormgevers. Een dag eerder liep de 7e druk van mijn eerste boek van de band bij de drukker. Geen grote wijzigingen maar gewoon een nieuwe druk omdat de voorraad onverwacht snel opraakte. Verder deze week tips over de Gard, de Elzas en is er een antwoord op de vraag of het echte Frankrijk wel bestaat en waar vind je dat dan?

Veel leesplezier!

Ruud Couwenhoven

 
Hoe ik er toe kwam om een boek over Frankrijk te schrijven
De Regiogids Noordwest-Frankrijk wordt nu vorm gegeven!

Terwijl je dit leest kan ik je met trots vertellen dat het volledig goedgekeurde manuscript met mijn teksten voor de Regiogids Noordwest-Frankrijk vrijdag j.l met een fotobestand van 1,9 gigabyte naar de vormgeefster is verstuurd. Zij gaat er de rest van de maand mee aan de slag om tekst, kaarten en foto's weer tot een mooie nieuwe Regiogids van Frankrijk Binnendoor te maken. Mijn werk zit er nu praktisch op maar wat heb ik er weer een plezier aan beleefd. Het wordt een boek over misschien wel de allermooiste reis die ik samen met Marian ooit in Frankrijk maakte.

Op de website staat vanaf nu een compleet overzicht met alle hoofdstukken en ondewerpen met de volledige inleiding van het boek. Met foto's uit het boek en de nieuwe video krijg je nu dus een nog beter beeld wat je kunt verwachten.

Deel 6 van de serie Regiogidsen neemt je mee op een unieke reis langs de kust van de departementen Nord, Pas-de-Calais, Seine-Maritime, Calvados en Manche tot je voor de poorten van de altijd weer indrukwekkende Mont Saint-Michel staat.

Kijk dus nu op de website voor het overzicht van alle hoofdstukken.

Lees verder...
 
Bijzonder plekje in de Gard: Les Concluses
Bijzonder plekje in de Gard: Les Concluses

Ik ben al vaker in september in de Gard geweest. Het is in deze streek de overgangsperiode tussen zomer en herfst die vaak voor aangename temperaturen zorgt. Later in het jaar, dus van half oktober en in november kan het nog wel lekker weer zijn maar de kans op hevige regenbuien neemt dan ook toe. Dus wil je eens kennismaken met deze prachtige streek dan is het nu de tijd om in de auto of camper te stappen. Een van de meest bijzondere plekken vind ik nog steeds Les Concluses

Lees verder...
De kastelen en de Vallei van de Loire
De kastelen en de Vallei van de Loire

Mijn ervaring in de voorbije 25 jaar is dat het in september en zelfs begin oktober in de vallei van de Loire nog heerlijk weer is met aangename temperaturen. Het regent ook wel eens maar ik heb dat eigenlijk nog nooit langer dan een dag of twee achter elkaar meegemaakt terwijl wij jaarlijks toch altijd een paar weken in het najaar in deze streek komen. Op veel plaatsen tussen Saumur en Tours worden eind september en soms zelfs begin oktober de druiven nog geplukt en dat is altijd leuk om eens mee te maken.

Tips voor de nazomer...
Bijzonder plekje in de Gard: Les Concluses
Het echte Frankrijk bestaat niet. Of toch?

Het echte Frankrijk? Wat is dat? Waar vind je het? Bestaat het wel? Vragen die op mij afkwamen na het lezen van een artikel over de Allier dat het "echte Frankrijk zou zijn". Maar is dat wel zo? Bovenstaande foto maakte ik bijvoorbeeld op Île-de-Ré en dat ziet er toch ook heel echt en Frans uit. Franser kan het bijna niet :-)

Vandaar dat ik dit weekend een test heb gedaan en aan Marian vroeg: “Wat is voor jou nou het èchte Frankrijk?” Zonder een seconde te twijfelen trokken haar mondhoeken in een verlekkerde glimlach tot aan haar oren en gelijktijdig kwam er een enthousiast “De Provence!” uit haar mond. Hmmm.. dat is dus een ander “het echte Frankrijk”

Maar hoe zit het dan wel?...  
Een paar dagen naar de Elzas?
Een paar dagen naar de Elzas?

De wijngaarden en de omgeving van Riquewihr in de Elzas lenen zich voortreffelijk voor mooie wandelingen, een tocht op een mountainbike, fiets of e-bike. In september en zelfs begin oktober is het er vaak nog prima weer en het is een wijnregio waar meestal de pluk van de druiven  het laatst van heel Frankrijk plaatsvindt. Dus wie weet ben je nog op tijd. Meer tips & info vind je hier en in de Regiogids Noordoost-Frankrijk

Lees verder...
6 jaar en de 7e druk wordt nu uitgeleverd
7e druk wordt nu uitgeleverd

Deze week was ik weer bij de drukker want het bleek dat mijn eerste boek, dat deze maand precies 6 jaar geleden verscheen, nagenoeg uitverkocht was.

Bij het magazijn van het Centraal Boekhuis, waar de bevoorrading van alle boekwinkels wordt geregeld, lagen er van de vele tienduizenden gedrukte boeken nog maar 109 te wachten op verzending. We konden gelukkig nog op tijd de voorraden aanvullen met nu al weer de 7e druk. Er is weer genoeg voorraad en de 7e druk is identiek aan de 6e druk. Maar vanaf nu wordt via de website alleen de 7e druk verstuurd.

Ik heb wel een tip voor je! Als je al langer van plan was om dé bestseller over Frankrijk te kopen doe het dan nu want 1 oktober 2025 gaat de prijs met € 2,50 omhoog om de gestegen druk- en verzendkosten deels te compenseren. Tot deze datum kost het boek nog € 22,50, daarna wordt de prijs definitief € 25. Het is trouwens de eerste prijsverhoging in 6 jaar maar via de website blijft verzending gratis (in NL).

KLIK & BESTEL ...
 


 Facebook  Web  Instagram  Youtube